Autor: Marijana Mavić, 18. 2. 2022.

Dan ružičastih majica odnosno Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja obilježili smo 18.2.2022., budući da je točan datum obilježavanja u vrijeme kada su učenici na drugom dijelu zimskih praznika. U školi su provedene različite aktivnosti tijekom kojih se s učenicima razgovaralo o prevenciji neprihvatljivih ponašanja, stvarajući pritom u razredu pozitivnu i prijateljsku atmosferu. Učenici su izrađivali prigodne plakate, poslali poruku „Budi prijatelj i ostani hrabar“, održane su radionice na satu razrednog odjela te predavanja i radionice koje su vodile policijska službenica za prevenciju Marina Sverić i djelatnica DND Opatija Antonia Katić.

Kako su učenici produženog boravka s učiteljicama u Volosku obilježili Dan ružičastih majica, pogledajte u rubrici “Produženi boravak”.

PŠ VEPRINAC

Dan ružičastih majica obilježio se u 5.b na nastavi Hrvatskoga jezika gdje su učenici pisali lijepe i pozitivne poruke, a učiteljica likovne kulture Vanja Kusturin Zukić je od njih napravila predivan plakat.

Nadamo se da će poruke zagrijati srca naših učenika i učiniti da se osjećaju dobro i sigurno u našoj školi.

Novinarke 6.b

Dan ružičastih majica u našoj je školi ove godine obilježen u petak, 23. veljače 2022. U 7.b je obilježen radionicom kojoj je za cilj bila prevencija nasilja. Radionicu su vodile  Antonia Katić iz Društva Naša djeca i Marina Sverić policijska službenica Odjela prevencije.

S učenicima se razgovaralo o vrstama nasilja, dani su im primjeri iz stvarnog života te ih se poticalo da iznose svoja iskustva. Radionica je bila korisna i potaknula je učenike na razmišljanje.