Autor: Gordana Jedriško Popeškić, 27. 1. 2022.

Mali čakavčići iz Opatije i Matulja sa svojim učiteljicama Gordanom Jedriško Popeškić iz Opatije i Natašom Milković iz OŠ "Dr. Andrija Mohorovičić” Matulji ove godine partneri su u eTwinning projektu “Slikovnicom povezani”.

Učenici su imali zadatak osmisliti temu, ideju i likove nove slikovnice te odraditi likovnu tehniku i ilustrirati svoju priču. Stvorili su uvod i zaplet svoje slikovnice te tu slikovnicu šalju partnerskoj školi koja ju nastavlja i završava slikovnicu po uzoru i ideji partnerske škole koja ju je započela. Naša slikovnica zove se “Krajica z Opatije”, a njihova “Zvonejska mlekarica”.

Na Padlet online zidu objavili smo naše upoznavanje i prezentaciju slikovnica koje ćemo jedni drugima poslati i završiti.  Učenicima su aktivnosti bile jako zanimljive, upoznali su nove prijatelje i jako se vesele drugom dijelu projekta. Dvije partnerske škole izradit će dvije suradničke slikovnice. Provedene aktivnosti predstavit će se na javnom Twinspaceu, kao i na Twinspace stranicama partnerskih škola. Sve nastale slikovnice tijekom projekta predstavit će se na javnoj izložbi koju će postaviti voditeljice projekta.