Autor: Marijana Mavić, 1. 12. 2021.

Dana 26.11.2021. u 18:30h službeno je započeo Opatijski advent - najljepši Advent uz more.

Okupljenima su se obratili dječja gradonačelnica Lucija Čerina i gradonačelnik Opatije Fernando Kirigin.

Paljenje lampica na boru na Mrkatu uveličao je i zbor naše škole izvevši četiri prigodne pjesme. Najsvečaniji trenutak, odbrojavanje i čin paljenja lapica uz popratni umjetni snijeg, obogatili su pjevači našeg zbora s voditeljicom Marinom Dadić koji su zajedno sa Šajetom izveli pjesmu Božić je judi te nas tako na najljepši način uveli u ovo posebno doba godine.