Energetska učinkovitost kao faktor zaštite okoliša

U petak, 12. studenog, učenici 7.b razreda na satu razrednog odjela prisustvovali su programu i prezentaciji „Komunalac d.o.o.“ koji je preko svojih članova predstavio učenicima vrijedan projekt očuvanja okoliša, kao i štetne uzročnike te također i posljedice neprevilnog i nemarnog zbrinjavanja svih vrsta otpada. U programu sudjeluju jedinice lokalne samouprave grada Opatije, općine Matulji, općine Lovran, te općine Mošćenička Draga. U prezentaciji su upoznali učenike s odvozom i dovozom otpada, zbrinjavanjem biootpada, krupnim, glomaznim otpadom, reciklažnim dvorištima, korisnim i nekorisnim otpadom, onečišćenjima zraka, vode, te najvećim, globalnim onečišćenjem, te energetskom učinkovitošću. Učenici su sudjelovali u prezentaciji dajući svoje odgovore i ulažući svoje prethodno znanje u odgovore. Predavanje je bilo jako korisno,  a zaključeno je dijeljenjem brošura o ovome važnom projektu.