Autor: Marijana Mavić, 27. 9. 2021.

U našoj se školi u ponedjeljak, 27. rujna, obilježio Europski dan jezika. Datum obilježavanja je inače 26., no kako se radilo o neradnom danu, obilježavanje se pomaklo za jedan dan. Naše drage učiteljice jezika na maštovit su način odlučile obilježiti taj dan te nas je na 20 vrata dočekala zastava jedne europske države, a ispod zastave nalazio se pozdrav na jeziku te države te su se učenici i učitelji u toj učionici pozdravljali na tom jeziku. Cilj je bio širiti međukulturalno razumijevanje te poticanje višejezičnosti, a nama se jako svidjelo.