Autor: Marijana Mavić, 21. 6. 2021.

U četvrtak, 17. 6. 2021., u 12:45h u našoj školi obilježeno je Svečano podizanja Zelene zastave povodom obnove statusa Eko škole.  Kroz bogat program vodio nas je učenik 8.c Vito Juričić.

U program su sudjelovali učenici 3.a i 3.b igrokazom “Zahvalnica Zemlji” Josipa Balaška te pjesmama Zvjezdane Čagalj “Voliš, a vole li tebe” i “Čuvaj Zemlju”.

Naša draga ravnateljica Milana Međimorec iznenadila nas je i pripremila nam  lijep i poticajan govor.

Naš Vito nabrojao je sve aktivnosti i natjecanja povezanih s ekologijom na kojima su sudjelovali naši učenici i učitelji.

Recitacijom su se predstavili učenici 2.b razreda, a vidjeli smo i veliku ambalažu Dukat mlijeka koju je oslikala i za koju je nagrađena naša učenica Petra Cupać.

Naša ravnateljica podijelila je trojezičnu slikovnicu Kip na hridi, kraljica mora – opatijska madona kao poklon predstavnicima institucija: Grad Opatija, Udruga Lijepa Naša, Komunalac, Udruga Žmergo, Turistička zajednica grada Opatije i Parkovi.

Važan trenutak bilo je podizanje zastave, a to je učinila učenica 8.a razreda Maja Srok koja je svojim likovnim radovima redovito sudjelovala na natječajima Europa u školi, Nacionalni park Krka, Mladi čuvari prirode i Čistoća Rijeka. Za vrijeme podizanja zastave naš je uspješan zbor pjevao eko himnu škole, a vodila ga je naša profesorica Marina Dadić.

Jako smo ponosni na ovaj status i nastavit ćemo i dalje s aktivnostima kojima ćemo ga zasigurno uvijek iznova potvrđivati.