Autor: Serena Calderara Cvjetović, 8. 2. 2019.

l ove godine u mjesecu siječnju održan je LiDraNo - smotra litararnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralašta. Naša škola imala je predstavnike u literarnom stvaralaštvu, pojedinačnom te skupnom scenskom nastupu.

Gradsku razinu literarnih radova prošli su radovi triju učenica, pjesma Lare Mudronje, učenice petog razreda čija je mentorica Kristina Krapić te pjesma Paole Šavor i prozni tekst Lare Žic, učenica šestog razreda čija je mentorica Milana Međimorec.

Gradska razina scenskih nastupa održana je 30. siječnja za pojedinačne nastupe te 31. siječnja za skupine u Rijeci u Filodramatici. Proba za navedene nastupe je održana 29. siječnja.

30. siječnja u 8:30 krenuli su nastupi za pojedince. Među njima bio je i učenik 6. razreda naše škole Vito Juričić s mentoricom Milanom Međimorec koji je prošao na županijsku razinu.

31. siječnja u 8:30 započeli su nastupi za skupine. Na početku su nastupale lutkarske skupine i recitali, a nakon pauze počeli su dramsko-scenski nastupi u kojima su sudjelovale učenice 8. razreda naše škole Laura Ferlan i Marija Magdalena Matić. Njihova mentorica bila je Kristina Krapić.