GRAD OPATIJA OBAVIJEŠTAVA - Obavijest roditeljima koji žive na području Grada Opatije o sufinanciranju udžbeničkih kompleta za šk.god. 2009/2010.

GRAD OPATIJA

Grad Opatija će sufinancirati udžbeničke komplete učenicima i učenicama s područja Grada Opatije na sljedeći način:

(obavijest pristigla Školi mailom 24. kolovoza 2009. iz Grada Opatija, poslala gospođa Marta Berčić, Stručni suradnik za odgoj i obrazovanje)

1.
Učenicima i učenicama čiji roditelji su korisnici potpora iz socijalnog programa Grada Opatije, a nisu obuhvaćeni kriterijima sufinanciranja Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa o financiranju udžbeničkih kompleta , Grad Opatija će u potpunosti financirati obavezne udžbenike (ne školski pribor). Roditelji koji ostvaruju pravo na financiranje udžbeničkih kompleta preko centara za socijalnu skrb odnosno ureda za branitelje,  podnose zahtjev nadležnoj ispostavi. Napominjemo,  financiranje Grada Opatije se odnosi na one koji nisu ostvarili pravo prema kriterijima Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, ali su ostvarivali neka od prava iz opatijskog gradskog socijalnog programa.
Potvrdu da su korisnici prava iz socijalnog programa Grada Opatije u 2009. godini, roditelji podižu za svako dijete u Gradu Opatiji, UO za financije i društvene djelatnosti,
gđa. Zlata Torbarina, M.Tita 6, II.

S potvrdom vrše pribilježbe u knjižarama, te ostvaruju sufinanciranje za cijeli udžbenički komplet (reducirani za OŠ RKJ Opatija).

2.
Svi ostali učenici i učenice s područja Grada Opatije  ostvaruju sufinanciranje u iznosu od 300,00 kuna po učeniku u knjižarama u kojima su izvršili pribilježbe.

Roditelji koji ostavaruju pravo  potvđuju da žive na području Grada Opatije, osobnom iskaznicom prilikom pribilježbi u knjižarama.  Knjižare će Gradu Opatiji dostaviti liste pribilježbi kako bi mogli potvditi za svakog učenika zasebno sufinanciranje.
Molimo roditelje da na sve moguće  dostupne načine razmjene udžbenike s drugim učenicima preko raznih portala ili organiziranih razmjena te na ovaj način daju svoj doprinos racionalnoj nabavci udžbenika za ovu školsku godinu.
Obaviještavamo sve roditelje da imaju obavezu čuvati sufinanciorane udžbenike te vratiti ih u osnovnu školu koju pohađaju ne bi li ih mogli koristiti i slijedeće školske godine.

1.
Grad Opatija je postigao sporazum o načinu evidencije i ostvarivanja prava na sufinanciranje
s dugogodišnjim suradnikom OŠ R.K. Jeretov, iz Opatije i ovlaštenim distributerom Knjižarom Art ( www.art-rijeka.hr, telefon 672 603, 371 266, 371 237 koji vrši dostavu naručenih udžbenika i u školu i na kućnu adresu, prema dogovoru s roditeljem)
te Knjižarom Tisak Media (koja odobrava dodatni popust od 10%), poslovna jedinica Opatija.
Ovim putem pozivamo i ostale ovlaštene distributere (knjižare)  kod kojih su građani Grada Opatije izvršili pribilježbe za udžbenike osnovne škole da se jave u Grad Opatiju na e-mail
ili na mob. 09933317131
radi dogovora oko ostvarivanja prava na sufinanciranje udžbeničkih kompleta za učenike i učenice s područja Grada Opatije.

2.
OŠ RK JERETOV JE IZVJESILA NA VRATIMA ŠKOLA I WEB STRANICI ŠKOLE NOVI I REDUCIRANI POPIS OBAVEZNIH UDŽBENIKA ZA OVU ŠKOLSKU GODINU, te na taj način dala svoj doprinos racionalizaciji nabavke udžbenika. Osim toga, mole se roditelji da razmjene što je više moguće udžbenika prije nego izvrše pribilježbe u ovlaštenim knjižarama tako da što je više moguće smanje ukupan iznos troškova. Roditelji mogu ukoliko su u mogućnosti nabaviti i udžbenike s prvog popisa, a ovaj reducirani je izraz solidarnosti prema roditeljima i troškovima vezanim za početak školske godine.

3.
Učitelji/ce Škole tijekom rujna neće tražiti od učenika da imaju kompletne udžbenike, dok se ne nabave u potpunosti (krajnji rok je kraj rujna prema naputku Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa)