DAN SJEĆANJA NA ŽRTVE VUKOVARA 18.11.

Autor: Saša Bačić, Nada Lovretić, 18. 11. 2012.

Svake godine, 18.11. cijela se Hrvatska  klanja žrtvama Vukovara jer je na taj dan velikosrpski agresor, višestruko nadmoćnijom vojnom silom, okupirao ranjeni, do zadnje kapi krvi branjeni grad.

Nakon okupacije grada, koji je bio sustavno razaran i u ruševinama, neprijatelj je počinio brojne zločine od kojih je najveći onaj na Ovčari gdje je ubijeno više od dvjesto ranjenika i medicinskog osoblja iz vukovarske bolnice.

U Vukovaru su poginula 1624 hrvatska branitelja i civila -

86 djece smrtno je stradalo u napadima

2500 ljudi je ranjeno

7000 zarobljenih hrvatskih branitelja i civila odvedeno je u srbijanske koncentracione logore

22000 Hrvata  i ostalih ne Srba prognano je iz grada

446 hrvatskih branitelja i civila na popisu su nestalih i zatočenih

Vukovar je vraćen Hrvatskoj mirnom reintegracijom 1998. i tada se grad ponovo rodio kao feniks iz pepela.

Simbol Grada, novinar Siniša Glavašević obožavao je svoj grad i ljude u njemu, ostao je do zadnjeg dana veza s vanjskim svijetom kao urednik Hrvatskog radija Vukovar. Mučki su ga ubili ranjenog.

Siniša Glavašević (1969. – 1991.g.): PRIČA O GRADU

( cijeli tekst koji je dolje skeniran)