SUDJELOVANJE NA PREDAVANJU MIRE GAVRANA

Autor: Kristina Krapić, 19. 4. 2024.

U utorak, 16.4.2024. u sklopu Proljetne škole učitelja i odgojitelja odabrani učenici 8.a i 8.b razrednog odjela sudjelovali su na zanimljivom predavanju.

Naš uvaženi i popularni književnik Miro Gavran je u ulozi predsjednika Matice hrvatske održao zanimljivo i poučno predavanje pod nazivom „Na što nas obvezuje Zakon o jeziku“.

U tom se predavanju dotaknuo povijesti Matice hrvatske, ali i značajnog napretka u sadašnjosti te brojnih ogranaka koji se otvaraju. Saznali smo na koji je način došlo do ideje o Zakonu o jeziku te kako je išao proces, ali nam se ukazalo i na ulogu medija koja nije uvijek pozitivna i ne prenosi uvijek istinu kako bi trebala.

Bilo je to poučno predavanje iz kojeg smo puno naučili.

Školske novinarke