DRŽAVNO NATJECANJE IZ ATLETIKE

Autor: Kristina Krapić, 19. 4. 2024.

Završnica državnog natjecanja u atletici održala se 10. i 11.4.2024. u Puli, a nastupilo je 22 M i 22 Ž ekipe.

Smješaj i svečanost otvaranja turnira bila je u Poreču, a natjecanje u Puli na stadionu SRC Veruda.
Discipline u kojima se natjecalo: 100m, 300m, 600m, skok u dalj, skok u vis, bacanje kugle, bacanje vortexa, štafeta 100-200-300-400.
Našu ekipu činile su: Ela Redžić, Laura Marković, Ema Stilin, Lea Kučić, Vanna Zdrinšćak, Rea Janković, Sara Mandić, Paula Šarčević, Romina Rubinić i Alexandra Stoyanova Ivanova.
Najbolji pojedinačni rezultat postigla je Vanna Zdrinšćak koja je zauzela izvrsno 4. mjesto u skoku u vis.
Učenice su zauzele sjajno 16. mjesto u državi i od srca čestitamo njima i njihovoj profesorici Petri Filipović.
Osim samog natjecanja cure su se zabavljale i uz edukativni program na samom stadionu (Vrtim zdravi film, kviz o pravilnoj prehrani, zdravi obroci  pod pokroviteljstvom Nestle, Postani policajac). Atmosferu na natjecanju pogledajte na fotografijama.

Školske novinarke