NASTUP NAŠIH UČENIKA NA DRŽAVNOM STRUČNOM SKUPU ZA RAVNATELJE

Autor: Kristina Krapić, 19. 3. 2024.

U Kristalnoj dvorani hotela Kvarner održao se dvodnevni državni stručni skup za ravnatelje osnovnih škola Republike Hrvatske. Stručni skup je organizirala Agencija za odgoj i obrazovanje, a na njemu je sudjelovalo 630 ravnatelja. Tema skupa bila je itekako važna i aktualna, a radilo se o suradnji roditelja i škole.

Na otvaranju skupa prigodne su riječi uputili gradonačelnik Fernando Kirigin, pravobraniteljica za djecu Helenca Pirnat Dragičević, v.d. ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje Daria Kurtić i ministar znanosti i obrazovanja Radovan Fuchs.

Ovaj važan dvodnevni skup uljepšali su nastupi i aktivnosti učenika naše škole 18.3.2024. Voditeljica programa bila je Karla Brumnjak, učenica 3. razreda PŠ Ičići koju je pripremala učiteljica Marina Mavrinac Matulja. Prezentaciju je izradila skupina Multimedije, izvannastavne aktivnost koju vodi profesor Saša Bačić. Prekrasne panoe s kamelijama uredila je profesorica Nives Trusić, a naša sjajna Učenička zadruga VIVO na veselo uređenim štandovima predstavila je i prodavala svoje proizvode.

Dio bogatog scenskog i glazbenog programa bili su naš zbor s voditeljicom Marinom Dadić Petričević ( izveli su Lijepa naša domovino i Dohvati mi tata mjesec), Marija Spinčić iz 8.a sa svojom pjesmom Opatijska kurijera (mentorica Valentina Sablić), Učenici 4.a produženog boravka  pod mentorstvom Anje Skorup koji su izveli klasik Sunčane Škrinjarić Plesna haljina žutog maslačka, a pjesmu Teče, teče Rečina izvela je Julija Sekulić iz 3.b pod mentorstvom Petre Štiglić Bratović.

Ovaj bogat program u kojem su svi posjetitelji uživali pripremila je voditeljica KUD-a Osnovne škole „Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija učiteljica Andrea Abramović.

Bravo!!!

Školske novinarke

Web galerija „Otvaranje državnog skupa ravnatelja 18.3.2024.“