ŽUPANIJSKA SMOTRA LiDrano 2024.

Autor: Marijana Mavić, 15. 3. 2024.

Županijska smotra LiDrano 2024. godine održana je 26. i 27. veljače s početkom u 8:30 sati u dvorani Circolo, Rijeka. Scenski nastupi održani su 27. veljače 2024. godine. Pored mnogobrojnih škola koje su ostvarile odličan uspjeh sudjelovali su i naši učenici te su predloženi za državnu razinu.

Učenici 4.a razreda produženog boravka, Tamara Kinkela, Manuel Kosić, Lola Marić Škarica, Zara Milešević, Nika Osojnak i Lucija Sudiskas nastupali su lutkarskom dramatizacijom bajke Sunčane Škrinjarić, „Plesna haljina žutog maslačka“. Dramski tekst napisala je učiteljica  Anja skorup. Učenici su pohvaljeni za odličnu izvedbu te jasan, glasan i izražajan izgovor. Posebno je istaknuto da se vidi kako je svaki cvijet ima svoj karakter, što pridonosi još boljoj izvedbi same predstave.

Prosudbeno povjerenstvo za scenski izraz, Melita Adany, učiteljica razredne nastave; Dijana Jurković, prof. hrvatskog jezika i književnosti; Nikolina Hrga, dramska pedagoginja i Jelena Lopatić, glumica, pozorno su pratili izvedbe. Na okruglom stolu iznijeli su pohvale, objašnjenje i smjernice za budući rad. Veselimo se dosadašnjem uspjehu i nadamo se prolazu na državnu razinu.