PRODUŽENI BORAVAK- GOSTOVANJE PRIRODOSLOVNOG MUZEJA - KOLO VREMENSKIH PRILIKA

Autor: Maja Šikić, 5. 3. 2024.

U ponedjeljak, 4.3.2024.godine, posjetila nas je viša kustosica pedagoginja Prirodoslovnog muzeja Anita Hodak. Kako bi saznali odgovore na naša pitanja kakvo će biti vrijeme sutra potrebno je proučiti vremensku prognozu. Otkrili smo kako nastaje kiša kroz vremenske kartice, ali kao i pravi znanstvenici kroz kišni hokus pokus.

Izradili smo i kolo vremenskih prilika koje će nam služiti za praćenje vremenskih uvjeta u školi.

Istraživanje smo nastavili kroz zabavnu igru u kojoj smo bacali kocku i kretali se kao vrijeme.

A nakon svega uz proljetni bingo priveli smo odlično i nadasve zanimljivo gostovanje kraju.