IZVANREDAN NASTUP I REZULTAT ERIKA GOLUBOVIĆA NA MEĐUNARODNOM ŠAHOVSKOM SENIORSKOM TURNIRU CAMBRIDGE INTERNATIONAL OPEN U ENGLESKOJ

Autor: Marijana Mavić, 28. 2. 2024.

Erik Golubović, učenik 5. b razreda, sudjelovao je drugu godinu zaredom na međunarodnom turniru Cambridge International Open u sveučilišnom gradu Cambridgeu u  Engleskoj  u razdoblju od 19.2.-24.2.2024. Na jakom međunarodnom seniorskom turniru je sudjelovalo ukupno 118 igrača iz 22 države od toga je bilo 37 igrača s međunarodnim titulama, od kojih je bilo 8 velemajstora i 13 međunarodnih majstora. Erik je podijelio 16-28 mjesto u društvu poznatih tituliranih igrača s osvojenih 5,5 bodova te mu je na temelju dodatnih kriterija dodijeljeno visoko 22. mjesto čime je istodobno bio i najbolje rangirani mladi igrač turnira.