SNJEŽNA BAJKA U DELNICAMA

Autor: Ines Jurac, 25. 1. 2024.

U petak 19.1.2024. učenici od 1. do 3. razreda škole Voloske, PŠ Ičići i  Veprinac sa svojim učiteljicama realizirali su terensku nastavu planiranu u mjesecu prosincu koja je zbog objektivnih razloga prolongirana za siječanj 2024. (oštećenja tračnica).

U ranim jutarnjim satima 190 učenika ukrcalo se na Matuljima u  božićni vlak TIN EXPRES gdje ih je dočekao Djed Božićnjak i njegovi pomoćnici. Super raspoloženi, veseli i razigrani učenici dobili su poklon pakete (slatkiši). Dan je bio za poželjeti, tijekom vožnje počeo je padati snijeg što je izazvalo pravo oduševljenje kod učenika. Nakon sat i pol vožnje po dolasku u Delnice dočekao ih je snježni pokrivač. Učenici su prošetali gradom, obišli  selo Bake Mraz, ručali, grudali se i igrali na snijegu. Posjetili su hranilište jelena i srna, uživali u pogledu na životinje te ih hranili svježim voćem i povrćem. Nastavili su se igrati na snijegu, vrijeme u igri i zabavi je prohujalo, a povratak se približio.

Puni dojmova i prekrasnih uspomena, zdravi i veseli u poslijepodnevnom satima vratili su se u Matulje gdje su ih roditelji preuzeli.