GOSTOVANJE BICIKLISTE GOSPODINA MILANA MESIĆA U ŠKOLI VOLOSKO

Autor: Ines Jurac, 25. 1. 2024.

Učenike 1.a i 1. b razreda u četvrtak 18.1.2024. posjetio je biciklist (roditelj učenice 1.a razreda), gospodin Milan Mesić, licenciran pri Biciklističkom klubu Rijeka koji aktivno sudjeluje na utrkama u Republici Hrvatskoj  kao i na  međunarodnim utrkama. Biciklizmom se bavi već 20 godina.

Upoznao je učenike s dijelovima bicikla, opremom za vožnju, odjećom i obućom bicikliste s naglaskom na zaštitnoj opremi koja je nužna za sigurnost u vožnji (kaciga i štitnici). Naglasio je da naš zavičaj nema biciklističkih staza pa je jako važno biti oprezan u prometu. Odgovorio  je na  mnoga dječja pitanja.

Učenici su iz PID taj period učili o prometnim znakovima, sigurnosti u prometu te su predavanje s oduševljenjem prihvatili.