VEČER MATEMATIKE U PŠ IČIĆI

Autor: Marina Mavrinac Matulja, 11. 12. 2023.

Večer matematike u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske održana je u četvrtak 7. prosinca 2023. godine s početkom u 18 sati. Učestvovali su đaci 1., 2. i 3.razreda s jednim od svojih roditelja, baka ili djedova, te braće ili sestara. 51 sudionik zajedno sa svojim učiteljicama prošli su u svakom razredu kroz 5 različitih radionica ( zajedno 15), malo drugačija matematika, na kraju su zaključili da je takva puno zanimljivija jer ju djeca shvaćaju kroz igru. Večer je trajala 1 sat u cijeloj Hrvatskoj s više od 111800 učesnika. Svima je bilo drago da su bili dio toga, a dogodine im želimo da se skupe u još većem broju i tako predstave OŠ RKJ Opatija.