BUDUĆNOST ZA 5!

Autor: Marijana Mavić, 19. 12. 2023.

U Zagrebu 13. prosinca 2023. svečano je obilježen završetak dvogodišnjeg projekta STEM  -Budućnost za 5 namijenjenog popularizaciji STEM područja u lokalnim zajednicama.

U sklopu projekta STEM – Budućnost za 5 razvijen je i proveden program edukacije trenera volontera za STEM aktivnosti s djecom i građanima u tri obrazovna modula – informatika, multimedija i robotika u trajanju od 120 sati. Petnaest certificiranih trenera koji su prošli obuku vrijedno je naslijeđe ovog projekta za lokalne zajednice i Društva „Naša djeca” na području Jastrebarskog, Kutine, Ogulina, Opatije i Slatine.

Dio ovog projekta bila je i naša učiteljica Biologije Marija Žilić kojoj je uručen certifikat za provedbu programa.

Nositelj je projekta Savez Društava „Naša djeca”, a partneri su u projektu Institut Ruđer Bošković i Grafički fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Više o samom projektu možete pronaći na stranici civilnodruštvo.hr