SUDJELOVANJE NAŠE ŠKOLE NA MEĐUNARODNOM NATJECANJU IZ MATEMATIKE I FIZIKE

Autor: Kristina Krapić, 5. 12. 2023.

Naboj Junior je međunarodno natjecanje iz Matematike i Fizike za timove učenika 7. i 8. razreda osnovne škole. Na početku, svaki tim dobije šest zadataka. Kada tim točno riješi neki zadatak, dobije novi. Zadaci su poredani po procjeni njihove težine te potiču kreativno razmišljanje i razmišljanje izvan okvira. Uspjeh na natjecanju ne ovisi samo o individualnim mogućnostima svakog natjecatelja, već i o njihovoj uspješnoj suradnji.

Natjecanje se ove godine održalo 24. studenog 2023. godine, a našu školu predstavljala su dva tima. Joakim Dekany (8.a), Lea Kučić (7.b), Laura Krainer (7.c) i Jan Orešković (8.b) ostvarili su sjajno 44. mjesto od 144. tima iz Hrvatske. Na natjecanju su još sudjelovali Ema Stilin (7.b), Mihael Kosić (7.b), Lana Popadić (8.a) i Dante Luka Ojdanić (8.a).

Učenike su pripremali učiteljica matematike Branka Mandić Smoljan i učitelj fizike Goran Kliček-Horvat.

Čestitamo učenicima i mentorima!

Školske novinarke