BOŽIĆ DOLAZI ...

Autor: Željka Božić Kučić, 4. 12. 2023.

Paljenjem prve adventske svijeće na adventskom vijencu i našom se školom počeo širiti duh Božića, najljepšeg, i većini najdražeg vremena tijekom godine. Kićenjem borova i izradom jaslica u holovima matične škole i škole na Voloskom učenici su nas uveli u vrijeme pripreme za Božić, vrijeme kojem smisao nije, kako se pjeva u jednoj popularnoj dječjoj pjesmi „pred kamerama daruj siromašnog pa brzo s time na face il' blog“, već smisao pomaganja potrebitima kako god tko može (riječju, pjesmom, razgovorom …). I ove smo se godine uključili u program Hrvatskog Caritasa „Za 1000 radosti“ koje već 20 godina podupire Ministarstvo znanosti i obrazovanja, a koji u svom središtu uvijek ima dobro te se ove godine provodi pod geslom „Na strani dobra“. Prodajom prigodnih narukvica sakupljenim novcima će se pomoći siromašnim obiteljima diljem Hrvatske. Svi ste pozvani „ljubiti bližnjega kao samoga sebe“ i na taj način širiti dobri duh Božića.

Priloženi dokumenti:
Adventski.jpg (581.13 KB)