ČAKAVČIĆI PUL RONJGI U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Kristina Krapić, 28. 11. 2023.

Naša je škola 22. studenog 2023 bila ponosni domaćin 29. Čakavčića pul Ronjgi. U 18:30h u holu škole proglašeni su najuspješnijih učenički radovi 29. literarnog natječaja Čakavčići pul Ronjgi te predstavljeno  29. izdanje knjige.

Među nagrađenim čakavčićima su i naši učenici: učenica PŠ Ičići Lea Ujčić s radom „Frajar“ (mentorica: Marina Mavrinac Matulja), Tamara Kinkela s radom „Moj pranono Frane“ (mentorica: Marija Kinkela).

Nagrađeni su učenici recitirali ili čitali svoje radove te je naše drago „ča“ odzvanjalo cijelom školom.

U glazbenom dijelu programa nastupio je zbor naše škole s voditeljicom Marinom Dadić Petričević, učenik 7. c razreda Luka Bujdo na harmonici, Frano i Lena Širola čija je mentorica učiteljica Marina Mavrinac Matulja, Julija Sekulić pod mentorstvom učiteljice Petre Štiglić Bratović te čakavčići 1.b razreda pod mentorstvom učiteljice Gordane Jedriško Popeškić. Nastupili su i učenici OŠ Viktora Cara Emina Lovran Mia Staraj i Leonardo Popeškić pod mentorstvom Natalije Banov.

Naša Učenička zadruga VIVO sudjelovala je prodajom vlastitih proizvoda.

Bilo je to lijepo iskustvo za našu školu i nadamo se da su se svi naši gosti lijepo i ugodno osjećali.

Novinarka: Lara Staničić