LUKA BUJDO - PONOS NAŠE ŠKOLE

Autor: Kristina Krapić, 24. 11. 2023.

1. Pozdrav Luka, hvala što si odvojio vrijeme za nas. Za početak nam reci nešto o sebi.

Zovem se Luka Bujdo, rodio sam se u Rijeci i imam 13 godina. Idem u sedmi razred Osnovne škole „Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija. Živim na Veprincu s roditeljima, sestrom i psom.

Klikni na više i pročitaj cijeli intervju :)

1. Kako si se odlučio baš za harmoniku? Ima li neka priča?

Išao sam na klavir dvije godine da vidimo imam li talenta, i pokazalo se da imam sluha te sam se odlučio ipak za harmoniku. S harmonikom se mogu bolje izraziti.

1. Koliko dugo sviraš harmoniku?

Pet godina.

1. Koji su tvoji uspjesi tebi najvažniji i zašto?

Najvažnije su mi nagrade bile što sam postao državni prvak i što sam osvojio Oskar znanja te što sam bio prvi u Bosni i Hercegovini, četvrto mjesto u svijetu što je bilo sada nedavno te što sam dobio stipendiju Zaklade Marina Čilića.

1. Koliko vremena dnevno/tjedno moraš vježbati?

Trudim se svakog dana naći što više vremena, a ljeti kad nema škole to bude i po pet sati dnevno.

1. Je ti teško toliko vježbati?

Na početku je bilo, ali kasnije sam se naviknuo jer uživam u tome.

1. Imaš li neki hobi?

Harmonika je moj hobi, a uz sviranje idem i na plivanje.

1. Često sudjeluješ na školskim događanjima, voliš li to?

Veseli me biti dio tih događanja te smatram da mi svako to događanje donosi nešto dobro i volim podržavati sve događaje vezane uz moju školu.

1. Kakvi su ti planovi za budućnost?

Volio bih ići u srednju glazbenu školu, ići na još natjecanja na kojima ću postići što bolje rezultate i još više znanja.

1. Imaš li tremu pred nastup i ako da, kako se s njome nosiš?

Na početku sam imao jako veliku tremu, no s vremenom je sve manje ima, a gledam na tremu kao na nešto pozitivno što me motivira i u trenutku kad stanem na binu, trema nestaje.

1. Tko ti je uzor?

Uzor mi je tata, znam da je prošao kroz teške trenutke i on mi je najveća motivacija da dam sve od sebe.

Hvala ti puno na odvojenom vremenu, ponosni smo što si učenik naše škole i želimo ti još puno uspjeha!!!

Školske novinarke