EDUKACIJSKI KONCERT U HNK-U

Autor: Kristina Krapić, 23. 11. 2023.

Naši učenici (njih 25) su 14.11.2023. sudjelovali na edukacijskom koncertu u Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca u Rijeci. Učenici su imali priliku pobliže naučiti o životu velikog Ludwiga van Beethovena. Kroz zanimljivo predstavljanje vodio ih je ravnatelj riječke opere Dražen Sirišćević. U jednosatnom programu osim 5. simfonije L.V.Beethovena, imali su priliku čuti i kako zvuče skupine instrumenata dok uvježbavaju repertoar za koncert. Dirigent je bio Valentin Egel. Bilo je to zaista lijepo i korisno iskustvo za učenike naše škole.

Školske novinarke