POSJET NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Anja Malvić, 23. 11. 2023.

U srijedu, 7. studenog 2023., Osnovnu školu „Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija posjetili su Jun Matsumoto, generalni direktor EMRO-a za Europu, i Nedjeljko Jovanović, generalni zastupnik EMRO-a za Hravtsku (Efektivni mikroorganizmi originalna tehnologija Rijeka d.o.o.). Goste su dočekale ravnateljica Milana Međimorec te voditeljice Ekoškole Ivana Uremović-Gašić te Anja Malvić. Naime, razlog dolaska je činjenica da je ovo jedina škola u Europi koja unazad nekoliko godina već tradicionalno izrađuje kugle s Efektivnim mikroorganizmima EM-1 tzv. EM KUGLE, te je izradu kugli uvrstila u svoj kurikulum. Veliku potporu pruža joj lokalna zajednica tj. Liburnijske vode d.o.o. Zajedničkim snagama, marljivim rukama učenika, učitelja i roditelja škole izrađeno je preko 20 000 kugli što je ovo ljeto prepoznato i od strane Međunarodnog dječjeg festivala u Šibeniku.

Izrađenim kuglama mali Opatijci žele na prirodan način poboljšati kvalitetu morskog biljnog i životinjskog svijeta te su do sada kugle bacali u Ičićima, na Slatini, Voloskom te plaži Tomaševac.