KREATIVNA RADIONICA “SVEMIR” POD POKROVITELJSTVOM PROJEKTA “RUKSAK (PUN) KULTURE”

Autor: Gordana Bartulović, 20. 11. 2023.

U 2. razredu područne škole Veprinac u petak 17.11.2023. održana je radionica u okviru programa Ruksak pun kulture.
Radionici su se pridružili i učenici trećeg razreda.Kreativna akademska slikarica Nina Bešlić započela je radionicu pričom o Svemiru.Koristeći različite likovne tehnike rada i materijale, učenici su od neobičnih oblika stvarali umjetničku instalaciju Sunčevog sustava.Uživali su u radu i tijekom svog kreativnog zadatka pretvarali dvodimenzionalnu sliku u trodimenzionalnu instalaciju. Učenici su se kroz radionicu upoznali s pojmom apstrakcije i instalacijom u likovnoj umjetnosti.Doznali su brojne zanimljivosti o svemiru, planetama, zvijezdama, a kao rezultat druženja nastala je umjetnička instalacija Svemir koja će biti izložena u školskom prostoru PŠ Veprinac.