"STEM Budućnost za 5"

Autor: Kristina Krapić, 17. 11. 2023.

U utorak, 14. studenog 2023. održala se završna aktivnost certifikacije programa DND-a Opatije u provođenju STEM aktivnosti u radu s djecom s teškoćama u razvoju u okviru projekta "STEM Budućnost za 5".

To je projekt kojim se želi popularizirati informatiku, multimediju i robotiku među djecom, a provodi ga Savez društava "Naša djeca" Hrvatske u partnerstvu s Institutom „Ruđer Bošković“ i Grafičkim fakultetom u Zagrebu, te u suradnji s odabranih 5 Društava „Naša djeca“ iz cijele Hrvatske među kojima smo i mi (Slatina, Jastrebarsko, Kutina, Ogulin i Opatija).

U utorak članovi Radionice/igraonice "Kolibrići" i vijećnici XIV. saziva DGV-a Grada Opatije zajedno s educiranim STEM trenerima Društva „Naša djeca“ Opatija prolazili su niz STEM sadržaja u okviru STEM kutića DND-a Opatije. Na samom početku susreta, nazočne su pozdravili Sanja Škorić, tajnica DND-a Opatija, Dino Žigulić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Opatije i Snježana Krpes, tajnica Saveza DND Hrvatske.

Dio projekta bila je i naša učiteljica Marija Žilić.

Djeca su se imala priliku izražavati kroz pokret pomoću holograma i robota, aktivnosti senzorne sobe, kroz izvođenje pokusa, likovnih i glazbenih aktivnosti uz robote, senzoričko pripovijedanje i vježbe artikulacije glasova uz asistivnu tipkovnicu

Školske novinarke