AMBASADORI ČISTOG PODZEMLJA

Autor: Kristina Krapić, 16. 11. 2023.

Učenici 4.b razrednog odjela s učiteljicom Anjom Malvić, 5.a s učiteljicom Kristinom Krapić, pojedini učenici šestih razreda s učiteljicom Jelenom Ribarić te uz koordinaciju i potporu učiteljice Ivane Uremović-Gašić su 15.11.2023. u školskoj knjižnici prisustvovali jako zanimljivom i poučnom predavanju.

Cilj je edukacija učenika u osnovnim školama o važnosti zaštite krškog podzemlja. Osnovna ideja je educirati djecu u osnovnim školama diljem Hrvatske o potrebi zaštite špilja i jama kao rezervoara pitke vode, staništa svjetski jedinstvene faune i posebnih geoloških fenomena. Nositelj projekta je Zagrebački speleološki savez. Sam projekt ima pozitivno mišljenje Agencije za odgoj i obrazovanje te ga provode uz suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja .Naši su učenici bili jako zainteresirani za sve sadržaje predavanja te prepuni pitanja i komentara.

Predavanje je bilo jako korisno i ostavilo je snažan dojam.

Školske novinarke