GOSTOVANJE U PRODUŽENOM BORAVKU

Autor: Marijana Mijatović, 14. 11. 2023.

U petak 10. studenoga 2023., u naše je učionice ušetala jedna vedra, zanimljiva i inspirativna gošća. Đurđica Gatjal svoju je slikovnicu na uzbudljiv, zabavan i originalan način predstavila učenicima. To i ne čudi, Đurđica je više od trideset godina svog životnog puta posvetila upravo učenicima kao učiteljica razredne nastave. Uz razne igre, razgovor i nagrade učenici su upoznali  družinu hrabrih malih mrava. Slikovnica “Družina malih mrava“ progovara o aktualnim temama iz svijeta odraslih, odnosu čovjeka i prirode, temeljnim ljudskim vrijednostima te potiče učenike na građanski aktivizam, ekološku osviještenost, suradnju i slogu. Uz sjajnu Đurđicu Gatjal i poučnu slikovnicu učenici su zaista uživali.