„GUŠTI“ U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Kristina Krapić, 26. 10. 2023.

Naša je škola imala sreću i čast biti dio projekta Gušti od ribi u sklopu kojeg je za učenike 4.a i 4.b razrednog odjela održana radionica „Školice od ribi“.

Poznati kuhar David Skoko održao je na zanimljiv i zabavan način edukativno predavanje o važnosti konzumacije ribe, o njenim nutritivnim svojstvima i utjecaju na tijelo, te ih podučio kako jednostavno pripremiti ribu za obrok. Naši su nam četvrtaši služili na čast te su pokazali velik interes i zavidno znanje o ribama, ribolovnim brodovima, priboru za ulov ribe, načinu ribolova te zaštiti mora i morskog okoliša.

Riječ je o edukativnim predavanjima sa svrhom podizanja razine svjesnosti o važnosti konzumacije ribe.

Učenicima je prezentirana i mobilna aplikacija koja na suvremen predstavlja tradicionalna riblja jela pripremljena na suvremeni način po receptu chefa Skoke, a učenici su sa Skokom zaigrali igre memory i kviz znanja.

Bilo je ovo jako zanimljivo i korisno gostovanje za naše učenike i učitelje.

Školske novinarke