EUROPSKI TJEDAN PROGRAMIRANJA

Autor: Dragica Rade, 25. 10. 2023.

Ove godine uključili smo se u Europski tjedan programiranja u okviru projekta EU CodeWeek s učenicima razredne nastave u matičnoj školi i područnim školama Ičići i Veprinac. Cilj projekta je na zabavan način približiti djeci računalno razmišljanje i programiranje.

Učenici su se upoznali s kodiranjem pomoću tehnike Pixel Art. Aktivnost je uključivala izradu crteža prema zadanim uputama na nekoliko različitih načina pri čemu su učenici iskazali svoju kreativnost pri iznalaženju rješenja.

Aktivnost su provele učiteljice Silvana Blečić Stambulić, Branka Mandić Smoljan i Dragica Rade u razdoblju od 16. do 20. listopada 2023. Učenici su se zabavili i ponosno pokazali svoje radove na kraju aktivnosti.