OBILJEŽEN DJEČJI TJEDAN U VEPRINCU

Autor: Sanja Albaneže, 3. 10. 2023.

Dječji je tjedan tradicionalna godišnja akcija i aktivnost Saveza društava "Naša djeca" Hrvatske posvećena djeci koja se obilježava od 1953. godine. Svojim programskim sadržajima i akcijama Dječji tjedan svake godine obuhvaća najviše djece i odraslih u gradovima i općinama gdje djeluju osnovna Društva „Naša djeca“.

Uvijek se održava u prvom punom tjednu listopada i traje sedam dana.
Ove godine Dječji tjedan počinje u ponedjeljak, 2. listopada 2023. Međunarodnim danom djeteta i završava u nedjelju, 8. listopada 2023.

Na skupu u Veprincu bili su nazočni gradonačelnik Grada Opatije Fernando Kirigin i zamjenica gradonačelnika Kristina Đukić.

Učenici PŠ Veprinac pisali su i crtali poruke odraslima, slagali puzzle vezane uz zaštitu okoliša, postavili su komunikacijsku ploču na dječje igralište Veprinac i igrali su edukativne i zanimljive igre.