Vijesti o upravljanju školom

Upisi učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2016./2017.

Autor: Fredi Glavan, 29. 5. 2016.

Poštovani roditelji/dragi učenici osmih razreda, pred Vama su upis u srednju školu.

Vjerujemo da ste već dobro informirani o detaljima i da ste proučili službeni kalendar upisa 2016./2016. Vrlo je važno posebnu pozornost obratiti na datume i rokove.

Za učenike koji apliciraju za umjetničke programe ili neke druge programe za koje se traže dodatne provjere, svakako je važno obratiti pozornost na informacije dostupne na mrežnim stranicama odabrane škole – tamo će biti javno objavljeni datumi održavanja pristupnih testiranja.

Kao što vam je poznato, najveći broj bodova i dalje nose ocjene.

Zajednički kriterij važeći za upis u sve srednje škole i dalje je isti - prosjek zaključnih ocjena iz svih nastavnih predmeta od 5. do 8. razreda, zaokružen na dvije decimale. Na takav način moguće je steći najviše 20 bodova. To je kriterij dovoljan za upis u programe kraće od tri godine. Za programe u trajanju od najmanje tri godine, uz prosjek se vrednuju i zaključne ocjene u 7. i 8. razredu iz matematike, hrvatskog te prvog stranog jezika, čime je moguće steći najviše 50 bodova. Za gimnazijske i ostale četverogodišnje programe kao kriterij se uzimaju, kao i kod ostalih, oba navedena kriterija te dodatna stavka - zaključne ocjene triju nastavnih predmeta važnih za nastavak obrazovanja u pojedinim programima obrazovanja. Dva od tri predmeta propisana su "Popisom predmeta posebno važnih za upis", koji je dio donesenog Pravilnika, a jedan samostalno određuje srednja škola od obveznih nastavnih predmeta koji se uče u osnovnoj školi. Na takav način moguće je steći najviše 80 bodova.

Sam postupak pristupa na  službenu mrežnu stranicu upisa,

www.upisi.hr

biti će detaljno pojašnjen učenicima od strane razrednika, pedagoga Škole, učiteljice informatike i školskog informatičara.

Službena stranica (gore navedena) je najvažnija i ona koju trebate svakako dnevno pratiti. Na njoj ćete pronaći sve potrebne informacije, upute, uvjete...

Ukoliko još dvojite oko škola i programa koje možete izabrati, upućujemo Vas na izvrsnu web stanicu:

upisi.weebly.com/upisi-u-srednju-skolu-2016-2017.html

na kojoj možete pronaći: kalkulator bodova, ali i brošuru PGŽ-a, u kojoj su navedene sve škole unutar naše županije, smjerovi, opisana zanimanja kao i prikazan popis svih predmeta koji očekuku učenike tijekom obrazovanja u pojedinoj školi.

Savjetujemo Vam dnevno kontroliranje objave na stranici www.upisi.hr.

Kada jednom krene upisni postupak, od presudne je važnosti redovito pratiti listu poretka – svaka promjena se odmah evidentira, ažuriranja su redovita i redovitost praćenja i promptno reagiranje kandidata, jamstvo su uspješnog uspisnog postupka.

Svakako posjetite i mrežno mjesto MZOS-a:

Kao škola, svim kandidatima želimo neka željeno bude i ostvareno!

Vaš ravnatelj Fredi Glavan, prof.