UNICEF - Stop nasilju

NAJVEĆI SUSRET ŠKOLA BEZ NASILJA

Autor: Fredi Glavan, 10. 11. 2010.

Četvrti i dosad najveći susret Mreže škola bez nasilja održat će se 11. i 12. studenog 2010. u Zagrebu, u hotelu Antunović, Zagrebačka avenija 100a, s početkom u 10:30 sati, a okupit će škole koje sudjeluju u UNICEF-ovom programu Za sigurno i poticajno okruženje u školama.

Naša škola sudjeluje na skupu.

Nakon uspješnog III. susreta Mreže škola bez nasilja organiziranog prošle godine u Opatiji, Ured UNICEF-a u Hrvatskoj ponovno će okupiti sve škole radi razmjene iskustava i unapređivanja zajedničkog rada na smanjivanju vršnjačkog nasilja i zlostavljanja.

Susret će biti posvećen održivosti dosad postignutih rezultata i daljnjem razvoju Mreže škola bez nasilja. Očekuje se da će sadržaj rada, zajedničke diskusije i dogovori doprinijeti osiguravanju održivosti ovog programa te donijeti novu kvalitetu i inspiraciju za daljnji rad.

Na skup su pozvani  ravnatelji/ice i koordinatori/ice programa Za sigurno i poticajno okruženje u školama iz pojedinih škola, a škole su dobile i poziv da odaberu po jednog predstavnika ili predstavnicu učenika. Djeca će sudjelovati u paralelnim aktivnostima tijekom skupa, a njihov doprinos činit će važan dio zaključaka.