Suradnja škole i grada

Grad Opatija u svome proračunu osigurava dodatna sredstva za poboljšanje pedagoškog standarda Škole, a roditelji participiraju u financiranju dodatnih programa Škole.

Vijesti o suradnja s gradom

Čokoladni dani u Opatiji

Autor: Petra Peloza, 12. 12. 2012.

U povodu Dana čokolade, 8. i 9. prosinca 2012., održane su razne radionice, degustacije i priredbe. Dani čokolade jedna je od mnogih manifestacija koje se odvijaju u okviru programa Zima u Opatiji, pod pokroviteljstvom Grada Opatije i djelovanjem TZ grada Opatije, Festivala Opatija i Hrvatskoga muzeja turizma.

U subotu, 8.prosinca 2012., u 10:30 sati, u Villi Angiolini održana je radionica slatkog pisanja. Tom prilikom prof. Katarina Mažuran Jurešić, ravnateljica Hrvatskoga muzeja turizma u Opatiji, ispričala nam je nekoliko prigodnih priča na temu pričanja pisanom riječju. Uputila nas je i u tajne zanimljivoga i kreativnog pisanja, nakon čega smo, podijeljeni u skupine, pisali priče čokoladne tematike.

Istog dana, u 12 sati, na Ljetnoj pozornici održano je rezanje dvanaest metara dugačke torte s motivom Lungomara. Program je uveličala Ženska klapa Volosko, a nekoliko prigodnih riječi uputili su nam gđa Marina Gašparić, zamjenica gradonačelnika Opatije, te Ivan Tancabel, dječji gradonačelnik.

Cijeli su vikend na opatijskoj Ljetnoj pozornici, u povodu Dana čokolade, bili postavljeni štandovi s vrućom čokoladom, čokoladnim računalima, mobitelima, životinjicama i mnogim drugim čokoladnim  delicijama kojima su se, nakon klizanja na novootvorenom klizalištu, uglavnom sladili djeca i mladež.

Petra Peloza, 7.a