Suradnja škole i grada

Grad Opatija u svome proračunu osigurava dodatna sredstva za poboljšanje pedagoškog standarda Škole, a roditelji participiraju u financiranju dodatnih programa Škole.

Vijesti o suradnja s gradom

Školska događanja uz Mjesec hrvatske knjige

Autor: Vlatka Crnković, 13. 11. 2012.

Mjesec hrvatske knjige koji se, desetu godinu zaredom, obilježava od 15. listopada do 15. studenoga u svim školskim, gradskim i sveučilišnim knjižnicama Lijepe naše, i ove godine u našoj školi potakao je događanje koje je uključivalo mnoge aktivnosti, zanimljivosti, kao i veliki broj sudionika.

Tom prigodom je, među učenicima od 3. do 8. razreda, provedena anketa Moja najdraža knjiga.  Učenicima viših razreda na 1.mjestu je Dnevnik Pauline P.,autorice Sanje Polak,

na 2. mjestu Vlak u snijegu, Mate Lovraka,

na 3.mjestu Koko u Parizu, Ivana Kušana,

te

na 4.mjestu Čvrsto drži joy-stick, Josipa Cvenića.

Učenici nižih razreda mahom su se opredijelili za Čudnovate zgode šegrta Hlapića,  bajku poznate spisateljice Ivane Brlić Mažuranić.

Učenicima prvoga i drugog  razreda knjižničarka Anamaria Srdoč Brčić, u knjižnici Škole Volosko, čitala je slikovnice Leteći glasoviri i Slikopriče, Željke Horvat Vukelja te Plesna haljina žutog maslačka , Sunčane Škrinjarić.

Slatki kviz Pogodi tko sam izazvao je znatiželju i radost kod učenika 4.-ih razreda koji su, nakon izvlačenja pitanja, pogađali ime književnika ili naziv njegovoga djela. U tom natjecanju najuspješniji su bili: u 4.a - Anton Baždarić, Ana Marija Marinović, Niko Krajner,Vito Vrčković,Ema Stupac i Marin Čulić,

u 4.b - Matea Gudeljević, Lukas Farina, Niko Zeoli,Andrej Tolstikovi Damian Ivanić  te

u 4.c - Dominik Žiganto, Andrea Ćuković, Hana Mišković, Niko Čule, Alessia Čekada i Marko Miranović.

Uz bodrenje i pljesak nazočnih vršnjaka, navedeni učenici nagrađeni su i velikom slatkom čokoladom.

Kako se 28. listopada obilježava i Međunarodni dan školskih knjižnica, u  knjižnici su bile postavljene i dvije izložbe: Izložba fotografija događanja u školskoj knjižnici te Izložba novih i neobičnih knjga.Tom prilikom učenici su mogli razgledati sve novonabavljene  knjige, kao i knjige koje su izazivale interes svojom neobičnom veličinom ili   maketnim dodatcima. Izložbe i kviz organizirala je Milena Sandalj, knjižničarka u Matičnoj školi.

Uz to, nije izostala ni suradnja s GK Zora u Opatiji.Učenici prvih razreda su, u pratnji svojih učiteljica Anke Pekić, Biljane Mušan i Dolores Varljen te knjižničarke Anamarije Srdoč Brčić, posjetili Gradsku knjižnicu koja im je, ovom prilikom, poklonila jednogodišnju članarinu. Besplatnu članarinu dobili su i učenici Područnih škola Ičići i Veprinac.Učenici  5.-ih razreda sudjelovali su u kvizu Učilica, koji je realiziran u vidu četiri susreta organizirana suradnjom Barbare Štefanec Gombač, knjižničarke GK Zora, te Milane Međimorec i Kristine Bačić, učiteljica Hrvatskoga jezika u Matičnoj školi.

Napisale: Paola Zukić, 6.a r.

Sara Al-Wakil,6.a r.

Katja Knežević,7.a r.

Aktivno i zainteresirano sudjelovanje učenika