Suradnja škole i grada

Grad Opatija u svome proračunu osigurava dodatna sredstva za poboljšanje pedagoškog standarda Škole, a roditelji participiraju u financiranju dodatnih programa Škole.

Vijesti o suradnja s gradom

TURISTI POČETNICI

Autor: Bojana Lanča, 1. 3. 2012.

TURISTI POČETNICI

Dana 21. veljače, povodom međunarodnog Dana turističkih vodiča, učenici drugog i trećeg razreda PŠ Ičići našli su se u ulozi turista.

Naime, predsjednica Udruge turističkih vodiča Liburnia, gospođa Lores Kučaić organizirala je turistički obilazak Opatije pod stručnim vodstvom turističkog vodiča. Bila je to prilika da se učenici upoznaju i prisjete opatijskih znamenitosti, povijesti i kulture, ali i pobliže upoznaju s poslom turističkog vodiča. Šetnja je započela na Slatini, a turisti- početnici u pratnji učiteljica Ljerke Knežević, Danijele Simčić Bakunić i Bojane Lanča prošli su obalnim putem do Djevojke s galebom, Umjetničkog paviljona „Juraj Šporer“, Hotela Kvarner, Ville Angioline te obišli sve važnije opatijske spomenike.