Suradnja škole i grada

Grad Opatija u svome proračunu osigurava dodatna sredstva za poboljšanje pedagoškog standarda Škole, a roditelji participiraju u financiranju dodatnih programa Škole.

Vijesti o suradnja s gradom

LIBURNICON 2016 u našoj Školi

Autor: Fredi Glavan, 25. 7. 2016.

Jedanaesti Festival znanstvene fantastike i fantastike Liburnicon održat će se od 19. od 21. kolovoza 2016. u posebno uređenom prostoru Osnovne škole R. K. Jeretov u Opatiji. Organizatori su, kao i svake godine do sada, pripremili izrazito bogat program u kojem je poseban naglasak stavljen na ravnotežu između ozbiljnih i zabavnih sadržaja. To je, uz jedinstvenu atmosferu, jedna od glavnih karakteristika Liburnicona, a ujedno i osobina koja ga je učinila pretpoznatljivim u cijeloj Hrvatskoj, ali i šire.

Program će obuhvaćati sadržaje bogate predavanjima, prezentacijama, projekcijama, performansima, radionicama, koncertima, izložbama te brojnim društvenim igrama, a sve u skladu sa glavnom temom ovogodišnjeg Libur...nicona – wastelands (postapokalipsa).

Kao i svake godine i ove očekujemo cijeli niz poznatih znanstvenika (Korado Korlević, Davor Horvatić, Elvio Baccarini, Igor Čatić, Ivan Šimatović, itd.) i TV lica (voditelj Krešimir Mišak), a počasni gosti Liburnicona 2016. je poznati britanski futurolog, predavač i pisac Richard Watson, konzultant i stručni savjetnik za predviđanje budućih trendova u kompanijama i institucijama kao što su Coca-Cola, IBM, Ikea, Imperial College, London Business School, McDonald’s, McKinsey & Company, Ministry of Defence, RAND, Samsung i Shell.

Na Liburniconu se očekuje preko tisuću posjetitelja iz cijele Hrvatske, ali i inozemstva, a bogati program bit će namijenjen svim dobnim skupinama: od zabavne i kreativne dječje čarobnjačke škole sa raznovrsnim edukativnim sadržajima, originalnih Liburniconskih igara, radionica i kvizova, do izvrsnih predavanja i prezentacija koji će zadovoljiti svačije ukuse. Uz sve navedeno, posjetitelje očekuje bogati nagradni fond naših sponzora, te raznolika ponuda izlagača, a posebno se treba naglasiti glazbeni program obilježen koncertima rock cover benda Cherrybombz iz Pule i kultnog riječkog bend PHC. Na organizaciji festivala radi tim od 20-ak mladih organizatora iz opatijske udruge "Kulturni front", a pomaže im i preko 50 volontera i suradnika.

Više informacija na: