Suradnja škole i grada

Grad Opatija u svome proračunu osigurava dodatna sredstva za poboljšanje pedagoškog standarda Škole, a roditelji participiraju u financiranju dodatnih programa Škole.

Vijesti o suradnja s gradom

Predstavljanje romana

Autor: Vlatka Crnković, 23. 4. 2014.

U povodu Međunarodnog dana dječje knjige, Dječji odjel Halugica, Gradske knjižnice i čitaonice Viktor Car Emin, Opatija, 3.travnja 2014. organizirao je predstavljanje dvaju romana Zavjet šutnje i Obrana šutnjom, riječke autorice Nataše Merle Tomljanović. Predstavljanju su nazočili učenici 7. a razreda  s Vlatkom Crnković, učiteljicom Hrvatskoga jezika.

Na početku susreta o radu književnice govorio je gospodin Valter Lisica , direktor izdavačke kuće Otokar Keršovani, nakon čega se učenicima predstavila i sama književnica. Kako su nekolicini učenika navedeni romani bili u cijelosti poznati, književnica je, zajedno s njima,prošetala zanimljivim i napetim sadržajima, budeći pažnju i radoznalost  drugih učenika.

Vrlo dojmljiva bila je scenska improvizacija kojom su učenice Laura Dian, Klara Stupar, Lea Kotević i Adea Pozderac predstavile ulomak romana Zavjet šutnjom.
Na samom kraju susreta učenici su književnici postavljali pitanja o daljnjem književnom radu i planovima.

Napisao: Luka Vrkić, 7.a