Suradnja škole i grada

Grad Opatija u svome proračunu osigurava dodatna sredstva za poboljšanje pedagoškog standarda Škole, a roditelji participiraju u financiranju dodatnih programa Škole.

Vijesti o suradnja s gradom

Pohvala Opatiji

Autor: Vlatka Crnković, 7. 12. 2013.

Vijećnici Dječjega gradskog vijeća Tara Tomić, Teo Mender, Katja Knežević, Karlo Brckan, Luka Uzelac, novoizabrana dječja  gradonačelnica Petra Peloza, predsjednik Gradskog vijeća Ivan Tancabel te forumaši iz Dječjeg foruma sa svojim voditeljicama 25. studenoga 2013. u Zagrebu prisustvovali su tradicionalnom godišnjem Savjetovanju koordinatora akcije Gradovi i općine – prijatelji djece.

Na početku Savjetovanja prisutne su pozdravili Teo i Tara koji su oduševili svojim jednostavnim, ali iskrenim porukama. Uslijedilo je predstavljanje zanimljivih projekata realiziranih tijekom godine, zahvaljujući angažiranju mladih i njihovih sugrađana koji su shvatili važnost uključivanja mladih u život lokalne zajednice.

Opatijski predstavnici Antonia Škorić, Karlo Brckan, Irena Petković i Ivan Tancabel predstavili su  obilježavanje 2013–e europske godine građana u Opatiji i Lovranu.Tom  prilikom istaknuli  su Maraton tolerancije i prijateljstva, međunarodni projekt vršnjačkog istraživanja na temu dječje participacije Zločin nije moj, ali kazna ipak jest!, realizaciju svečane sjednice u povodu obilježavanja Dana usvajanja Konvencije UN-a o pravima djece, obilježavanje Međunarodnog dana djevojčica, potpisivanje peticije za promicanje prava djeteta te  novi Fakultativni protokol uz Konvenciju o pravima djeteta.

Nakon kratke stanke uslijedio je svečani dio Savjetovanja u kojem su dodiljene povelje i pohvale za Naj - akciju u 2013. godini. Tom je prilikom Opatija dobila pohvalu za svoj projekt Maraton tolerancije i prijateljstva . Ipak, najsvečaniji dio Savjetovanja bilo je proglašenje dobitnika počasne titule Grad / Općina - prijatelj djece. Ovogodišnji dobitnici su gradovi Jastrebarsko i Rovinj te općine Mače i Tuhelj.

Po završetku Savjetovanja, vijećnici su posjetili Muzej prekinutih veza , prošetali Cvjetnim trgom, Trgom bana Josipa Jelačića te se počastili u nezaobilaznom Mc Donaldsu.

Hrvatsku metropolu napustili su praćeni prvim ovogodišnjim snježnim pahuljicama.

Napisala:

Katja Knežević, 8.a