Vijesti o suradnja s gradom

Učenici u svijetu knjige

Autor: Vlatka Crnković, 23. 10. 2013.

Učenici 1.a i 1.b razreda sa svojim učiteljicama Silvanom Abram i Marinom Crnković te knjižničarkom Anamarijom Srdoč Brčić, u povodu Mjeseca hrvatske knjige, 18. listopada okupili su se u Gradskoj knjižnici“Viktor Car Emin“ u Opatiji.

U početnom dijelu druženja učenici su informirani o potrebi, važnosti i načinima obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige kao i o potrebi čitanja. Tom prilikom ponešto su doznali i o povijesti Opatije kao i same Knjižnice.

S velikim zanimanjem razgledali su Dječji odjel Halugica, nazvan po poznatoj bajci Vladimira Nazora.U tim trenucima mnogi su se prisjetili njima najdražih bajki, ali su to vrijeme  koristili i za listanje poneke nove koja ih je svojim bojama mamila u čaroban svijet fantazije.

Knjižničarka Martina Juraga i volonterka Tanja Badanjak podsjetile su učenike na pravila lijepog ponašanja u knjižnici kao i na čuvanje posuđenih knjiga s čijim se vraćanjem ne bi trebalo kasniti.

Učenici su postavljali mnoga pitanja o knjigama, a posebnu pažnju izazvala je Kutija dječjih želja u koju su  ubacivali papiriće s velikim i malim svojim željama.

Na kraju učenicima su podijeljene zakačke za knjige i bomboni koji su za mnoge bili znakom početka dugog prijateljstva njih, knjiga i Knjižnice.

Napisale:

Sara Al-Wakil i Paola Zukić, 7.a