Vijesti o suradnja s gradom

100 godina Škole Veprinac

Autor: Vlatka Crnković, 28. 11. 2012.

Kulturno društvo „Leprinac“, Osnovna škola „Rikard Katalinić Jeretov“, Područna škola „Veprinac“ i Dječji vrtić „Opatija“ organizatori su obilježavanja velike obljetnice pod nazivom „Sto godina škole Veprinac“.
Svečani program održan je 23. studenog 2012., s početkom u 16 sati, i to otvorenjem izložbe „100 let škole va Leprince“.
    Na izložbi su se mogle vidjeti  svjedodžbe izdavane početkom prošlog stoljeća, kao i tada korišteni udžbenici i školske torbe. Zanimljivi izlošci bile su i fotografije koje su prikazivale Školu te razna školska događanja u razdoblju od 1921. godine do danas.

U 17 sati održala se priredba polaznika veprinačkog vrtića i Škole. Program je uveličao mješoviti pjevački zbor „Maestral“ i klapa „Mirakul“ s pjesmama o Veprincu i veprinačkoj školi.
   Potom su prigodnim riječima skup pozdravili Ernie Gigante- Dešković, dogradonačelnik Opatije, te Fredi Glavan, ravnatelj Osnovne Škole „Rikard Katalinić Jeretov“ i Maria Rumac Moreti, bivša učenica veprinačke škole, koja je školu u Veprincu pohađala 1925. godine.

Uslijedilo je predavanje o samoj povijesti Škole, koje je održao proučavatelj povijesti ovog kraja,  dr.sc. Roberto Žigulić. Tom prilikom ustvrdio je da bi se sve škole trebale ugledati na veprinačku zbog njene uloge i značaja za sve žitelje  veprinačkoga kraja.

Najmlađe posjetitelje slavljeničkoga skupa uvelike je razveselio i zabavio nastup simpatičnoga klauna.

Petra Peloza, 7.a

Neke od zanimljivosti obilježavanja obljetnice