Vijesti o suradnja s gradom

UČENIKE POZVALA „HALUGICA“

Autor: Saša Bačić, Vlatka Crnković, 29. 6. 2012.

Krajem nastavne godine , 13. lipnja 2012. , GK Viktor Car Emin iz Opatije slatkim domjenkom  u prostoriji Dječjeg odjela Halugica , zahvalila se učenicima Ivanu Tancabelu , Leopoldu Sušnju , Ana Mariji Matan, Larisi Šimunić , Juri Šuniću , Sari Priskić, Ivi Benić, Valentini Dukić , Stelli Licul i Danielu Duvančiću   te njihovoj učiteljici Vlatki Crnković na trudu i interesu pri osmišljavanju loga za navedeni odjel .

Radovi  su   nastali  na satovima Hrvatskoga jezika , koji su uslijedili nakon radionica organiziranima za učenike 5 .-8 .-r.  u samom prostoru Knjižnice te su bili izloženi na prigodnoj izložbi .

Mlada akademska umjetnica Ljiljana Barković je,  koristeći se njihovim motivima ,osmislila  konačan oblik loga .

Tom prilikom sudionicima su podijeljeni i simbolični unikatni radovi navedene umjetnice , kao tragovi sjećanja na  sudjelovanje u stvaranju mjesta  gdje obitava Nazorova Halugica , mala vila nađena u kolijevci od morskih trava (haluge).

Vlatka Crnković, prof.