Vijesti o suradnja s gradom

ŠTO SMO SVE RADILI NA OPATIJSKOM DJEČJEM DANU

Autor: Tanja Sudiskas, 21. 4. 2012.

Unatoč najavi kišovitog jutra na Trgu ispred opatijske tržnice učiteljice Tatjana Bonazza Čekada, Liljana Ćatić, Gordana Jedriško Popeškić, Marina Mavrinac Matulja na štandu su plakatima prikazale radove učenika PB Volosko i PŠ Ičići. A capella vokalni sastav Škole s voditeljicom Petrom Štiglić, učenice 6. i 8. razreda, razveselile  su pjesmom prisutne mališane i njihove roditelje. Učenici 6.-8. razreda vrijedno su učili  u Kulturnom domu Zora s prof. Liljanom Host, djelatnicama Nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ, Lovorkom Bilajac, Alenkom Turković Jurčić i djelatnicama DND Opatija gdje je održano predavanje "Zaštita voda;Čuvamo li dovoljno našu vodu? " i parlaonica "Voda iz slavine ili vod iz boce-što je zdravije piti?".

Na štandu škole izloženi su plakati : o uređenju školskog parka, rezultati eko radionica (od strugotina do ribe, od plutenih čepova do slike prirode, od plastičnih čepova do slike prijateljstva), oslikavanje kamena, izrada eko poruka, cvijet iz pistachia, izrada planete Zemlje, cvijeća od krep papira i tkanine, gljive od plastičnih čepova i gusjenica od kartonskih ambalaža, torbice od plastičnih boca, eko plakata planete Zemlje).  Izloženi su reciklirni radovi Mačke iz susjedstva i cvjetovi od PET ambalaže koje su izradili učenici PŠ Ičići s  učiteljicama Ljerkom Knežević, Ingrid Maleš, Danijelom Simčić Bakunić i Bojanom Lanča.

Učiteljice pb Volosko-Tatjana, Marina, Gordana i Liljana