Vijesti o suradnja s gradom

OBILJEŽEN MEDNI DAN!

Autor: Marijana Mavić, 8. 12. 2020.

U dogovoru s osnivačem Gradom Opatija Osnovna škola „Rikard Katalinić Jeretov“  se i ove godine uključila u program Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka koji provodi Ministrastvo poljoprivrede, agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju i Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu. Prema navedenom programu u svim osnovnim školama Republike Hrvatske učenicima prvih razreda dostavljen je med.

U našoj školi šezdeset i pet učenika prvih razreda medu se razveselilo 7. prosinca 2020. godine. Slatki nektar podijeljen je prvašićima uz prateći edukativni materijal.

Aktivnosti koje su učiteljice provodile u radu s učenicima bile su:

• igre asocijacije
  • gledanje kratkih poučnih filmova
  • igranje slagalica
  • podjela poklon paketa
  • čitanje slikovnice Pčelica Jelica i medo Edo
  • pisanje i čitanje riječi – pčela, med, košnjica, livada
  • upoznavanja s važnim obilježjima pčelinje zajednice
  • igranje kviza u Wordwall-u na temu pčela

U učionicama prvih razreda bilo je jako zanimljivo i medno!

Zahvaljujemo se Gradu Opatija i nadamo se da će se i sljedeće godine naši prvašići moći zdravo osladiti.