Vijesti o suradnja s gradom

Likovno literarni natječaj „DOBRO DOŠLI U OPATIJU“

Autor: Tanja Sudiskas, 3. 5. 2018.

Društvo „Naša djeca“ Opatija i Dječje gradsko vijeće Grada Opatije raspisali su natječaj kreativnih radova namijenjen djevojčicama i dječacima u dobi  od 5 do 15  godina s područja grada Opatije i susjednih općina Lovrana i Mošćeničke Drage pod nazivom “Dobro došli u Opatiju”.

Natječaj traje od 15.ožujka do 10. lipnja 2018.

Natječaj traje od 15.ožujka do 10. lipnja 2018. godine, a na njega se mogu prijaviti djeca dječjih vrtića, osnovnih škola u Opatiji, Lovranu i Moščenićkoj Dragi te Dječjeg doma „Ivana Brlić Mažuranić“ Lovran.

Natječaj „Dobro došli u Opatiju“ – dječji putokazi dio je projekta „Dobro došli u Opatiju“ kojim se promovira aktivno sudjelovanje djece, osnaživanje djece za aktivno građanstvo u svojoj lokalnoj zajednici te edukacija djece za očuvanje povijesnog, kulturnog  i turističkog identiteta svoga grada.

Sva zainteresirana djeca mogu prijaviti svoje crteže, fotografije, poruke i literarne radove kojima govore o povijesti, kulturi i običajima našeg grada.

Rezultat Natječaja bit će brošura „Dobro došli u Opatiju“- dječji putokazi koju će činiti crteži, fotografije i zanimljivosti iz područja povijesti, turizma te kulturne baštine našeg grada zabilježene očima djece. Tekstovi djece biti će prevedeni s hrvatskog na talijanski, njemački i engleski jezik te će ova brošura biti prva brošura prevedena na strane jezike čiji su auto djeca.

Informacije i tekst preuzet s: http://dnd-opatija.hr/

Pravila natječaja i prijavnica za sudjelovanje su u privitku.

Priloženi dokumenti:
PRAVILA_NATJECAJA_Likovno_literarni_natjecaj.docx (17.51 KB)