Vijesti o suradnja s gradom

UDŽBENICI za šk.god. 2011./'12.

Autor: Fredi Glavan, 13. 6. 2011.

U Opatiji, 10. lipnja 2011. godine

PREDMET: NABAVKA UDŽBENIKA ZA ŠKOLSKU GODINU 2011/2012.

Poštovani,

Sa ciljem da se potakne čuvanje školskih udžbenika te njihovo korištenje kod više generacija djece čime bi i troškovi nabavke bili niži, Grad Opatija se i ove godine aktivno uključio u nabavu udžbenika za školsku godinu 2011/2012 kroz organizaciju razmjene udžbenika te financiranje nabave.

Uzimajući u obzir navedene ciljeve i raspoloživa proračunska sredstva planirano je da se svi roditelji sa prebivalištem na području Grada Opatije uključe u program na način da se udžbenici na kraju školske godine vrate u svoje razredno odjeljenje, sortiraju i u konačnici podijele po novim razrednim odjelima, a da Grad sufinancira nabavku eventualno nedostajućih kompleta/udžbenika. Nažalost prema upitniku koji je proveden u OŠ R.K. Jeretov, Opatija iskazani interes roditelja nije bio dovoljan da se planirane aktivnosti uspješno provedu.

Stoga kako bi se ipak provela osnovna ideja i cilj da se udžbenici što je moguće više iskoriste za druge generacije Grad Opatija će organizirati razmjenu udžbenika. Prva razmjena udžbenika biti će, u suradnji sa Vijećem roditelja OŠ R.K.Jeretov, organizirana dana 20.06.2011. godine u Vili Antonio (od 14.00 do 20.00 sati). Pored toga tijekom ljetnih mjeseci u prostorijama Društva naša djeca Opatija roditelji će također moći razmjenjivati udžbenike.

Ove godine Grad Opatija će financirati nabavu udžbeničkih kompleta obiteljima, korisnicima prava na besplatnu marendu i/ili produženi boravak iz socijalnog programa Grada Opatije uz uvjet da korisnici prava na financiranje vrate prošlogodišnje udžbenike Gradu Opatija. Vraćeni udžbenici kasnije će biti dostavljeni Društvu naša djeca i uključeni u razmjenu.

Svi roditelji koji ispunjavaju uvjete za financiranjem te prethodno vrate udžbenike, od strane Grada Opatije dobiti će potvrdu s kojom će moći naručiti i podignuti udžbenike kod ovlaštenih distributera s kojima će Grad Opatija zaključiti ugovor.

Zahtjevi za financiranje mogu se podignuti na web stranicama Grada, pisarnici Grada Opatije ili prostorijama Upravnog odjela za financije i društvene djelatnosti, a u udžbenici se mogu vratiti u prostorijama Upravnog odjela za financije i društvene djelatnosti o čemu će se izdati posebna potvrda.

Za sve dodatne informacije roditelji se mogu obratiti Upravnom odjelu za financije i društvene djelatnosti, M.Tita 6, Opatija, tel: 680-146, e-mail: marta.bercic@opatija.hr

S poštovanjem.

GRAD OPATIJA

Predsjednica Vijeća roditelja O.Š. "R.K, Jeretov" Kristina Tubić

Razmjena školskih udžbenika za opatijske osnovce organizirati će se u ponedjeljak 20. lipnja od 14.00 do 20.00 sati u velikoj sali u Vili Antonio (ispod Boćarije). Akciju organizira Vijeće roditelja u suradnji s Gradom Opatija, Osnovnom školom "R.K. Jeretov" i Društvom "Naša djeca" Opatija te pozivaju učenike i njihove roditelje da se odazovu u što većem broju i donesu udžbenike koji im više nisu potrebni. Škola je na svojim web stranicama objavila popis udžbenika za sljedeću školsku godinu, a koji je isti kao i prošle godine. Lani je Grad sufinancirao nabavu udžbenika uz zamolbu učenicima i roditeljima da knjige ne bacaju, već ih čuvaju i razmijene.

Udžbenici preostali nakon prve razmjene mogu se uzeti svakog dana od ponedjeljka do petka tijekom cijeloga ljeta u prostorijama Društva “Naša djeca” na Punta Kolovi. Ukoliko roditelji i učenici imaju još rabljenih udžbenika kod kuće, također ih mogu donijeti u DND.

Ove godine Grad Opatija će financirati nabavu udžbeničkih kompleta obiteljima - korisnicima prava na besplatnu marendu i/ili produženi boravak iz socijalnog programa Grada Opatije, uz uvjet da vrate prošlogodišnje udžbenike Gradu Opatija. Vraćeni udžbenici kasnije će biti dostavljeni Društvu naša djeca  i uključeni u razmjenu.