Vijesti o suradnja s gradom

DJEČJI TJEDAN

Autor: Fredi Glavan, 26. 9. 2014.

Dječji tjedan - je tradicionalna godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci. Svojim programskim sadržajima i akcijama Dječji tjedan svake godine obuhvaća najviše djece i odraslih u gradovima i općinama gdje djeluju osnovna Društva Naša djeca (DND).

Uvijek se održava u prvom punom tjednu listopada i traje sedam dana.

Ove godine Dječji tjedan:

·         počinje u ponedjeljak, 6. listopada 2014. – Međunarodni  dan  djeteta

·         završava u nedjelju, 12. listopada 2014.

Trajni ciljevi Dječjeg tjedna i ove godine su:

·         usmjeriti pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu,

·         organizirati u tim danima posebne i prigodno odabrane igre, priredbe i stvaralačke aktivnosti djece i za djecu,

·         pokrenuti nove akcije od šireg značaja za razvoj i odgoj djece,

·         poticati volonterski društveni i stručni rad odraslih s djecom, te i aktivnu participaciju djece u aktivnostima lokalne zajednice i šire.

Za motto Dječjeg tjedna 2014. koristit ćemo našu lijepu i prepoznatljivu poruku, koja izražavaju odnos odraslih prema djeci:

·         Ljubav djeci prije svega!

te  da se dodatno u javnosti ističe i  poruka, koja izražava glas djece:

·         Odrasli, imajte u vidu i naše prijedloge!

DND Opatija i ogranka Lovran ove će godine u Dječjem tjednu djeci ponuditi sljedeće aktivnosti:

NAPOMENA:

OVE GODINE JE MIĆA MARUNADA 24.10.2014.  OČEKUJEMO DA NAM SE PRIDRUŽITE

Program preuzmite u privitku!

Priloženi dokumenti:
DJECJI_TJEDAN_2014_PROGRAM.pdf (474.11 KB)