Vijesti o suradnja s gradom

Vremeplovom do grofice Ane

Autor: Vlatka Crnković, 23. 4. 2014.

Školska knjižnica je 31. ožujka 2014. godine u 17:30 bila prepuna učenika, profesora, roditelja, medija i mnogih drugih koji su sa zanimanjem popratili promociju slikovnice Veprinačka grofica Ana. Slikovnicu su izradili učenici naše škole na nastavi Vjeronauka i Talijanskog jezika , a tiskana je u sklopu projekta Dječjega Gradskog Vijeća i Grada Opatije Ruke moje rastu tebi sve veće , jer želim dati i tebi sreće. Pisana je čakavskim narječjem i talijanskim jezikom.

S nekoliko riječi, nazočnima su se obratile voditeljice projekta , Željka Božić Kučić , nastavnica Vjeronauka, i Ivana Uremović Gašić , nastavnica Talijanskog jezika. Skrenule su pozornost na to da  je slikovnica nastala prema legendi koja je obrađena u knjizi Štorije – priče iz primorsko-goranskog kraja , Dragana Ogurlića, te da se uz naš kraj vežu još mnoge jednako zanimljive legende koje bi svakako trebalo proučiti. Kraći program nastavljen je čitanjem tekstnog dijela slikovnice koji su čitali učenici - autori.

Slikovnica je tiskana u 480 primjeraka, neće se naći u prodaji, već je podijeljena učenicima i knjižnicama pa će se moći koristiti i u nastavi .

Petra Peloza , 8. a