Lino višebojac na radost svih mališana

Autor: Serena Calderara Cvjetović, 1. 12. 2014.

Razgovor s Ivanom Krapićem i Snježanom Pejčić

U današnjem razgovoru predstavit ćemo vam poznatog kapetana VK Primorja Ivana Krapića i streljašicu Snježanu Pejčić, koji su prisustvovali natjecanju Lino višebojac.

1.  Kada i zašto ste se počeli baviti vaterpolom odnosno streljaštvom?

Ivan: Iskreno za vaterpolo se nisam odmah odlučio. Moj prvi izbor bilo je plivanje kojim sam se počeo baviti kada sam imao sedam godina. Nakon nekog vremena, plivanje mi je postalo dosadno te sam se odlučio za vaterpolo.

Snježana: Streljaštvom sam se počela baviti kad sam imala trinaest godina i već sam dvadeset godina u njemu.

1. Recite nam nešto više o sportu kojim se bavite.

Ivan: Teži je od ostalih sportova na otvorenom jer se igra u vodi. Igra se sedam na sedam, a pobjednik je onaj tim koji ostvari više golova. Za sve to potrebna je kondicija, izdržljivost, inteligencija, ali i snaga.

Snježana: Posebnost ovog sporta je u tome što treba biti strpljiv, odnosno treba biti u dobroj mentalnoj i fizičkoj spremi.

1. Na kojim ste sve važnijim natjecanjima nastupali?

Ivan: Na Europskom prvenstvu smo sudjelovali 2009., na finalu svjetske lige 2012. dok smo 2013. sudjelovali na Mediteranskim igrama. Na svima smo osvojili prvo mjesto.

Snježana: Na Olimpijskim igrama sudjelovala sam 2008. gdje sam osvojila prvo mjesto, a na Europskom prvenstvu sam sudjelovala 2009. te osvojila tri zlata.

1. Čime se još bavite u životu?

Ivan: Svoje slobodno vrijeme uglavnom provodim s obitelji, a posebno me veseli igranje s mojim malim sinom.

Snježana: Nemam previše slobodnog vremena, ali kada ga „uhvatim“ volim planinariti.

1. I za kraj, imate li nešto posebno za poručiti mladima?

Ivan: Važno je baviti se sportom jer sklapaš nova prijateljstva koja ti ostaju za cijeli život.

Snježana: Zahvaljujući sportu proputovala sam svijet i zato poručujem svim mladim osobama: Bavite se sportom.

Paola Zukić, 8.a